- 4 wattage selectable
- 3 CCT selectable: 3000K-4000K-5000K
- 3 adjustable distributions: T2, T3, T4
- Selectable Dusk-to-Dawn Photocontrol with On/Off control
Your internet browser isn't supported.
TWC150-BZ
Specifications
Product Description
| Brand Name | Lumark |
| Family | TWC Tapered Wall Cutoff |
| Description | Tapered Wall Cutoff, 120-347V, 9,600-24,000 Lumens, 60-90-120-150W, Selectable CCT: 3000,4000,5000K / 80CRI, Selectable Distribution: T2, T3 or T4, Selectable Dusk to Dawn via Button type, Bronze |
| Note | The image is a representation of the family (not specific to this catalog number) |
Product Details
| Lamp Type | LED |
| UPC | 080083471959 |
| Amperage Rating | 0.43A at 347V |
| Color Temperature Max | 5000K |
| Mounting | Wall Mount |
| Voltage Rating | 120-347V |
| Wattage | 150W |
| Case Quantity | 1 |
| Pallet Quantity | 48 |
| Country of Origin | KH |
| ARRA | No |
Stocking Details
| Elk Grove Village, IL | No |
| Bloomington, CA | No |
| Cranbury, NJ | No |
| Irving, TX | No |
| Peachtree City, GA | Yes |
| Mississauga, ON, Canada | No |
| Calgary, AB, Canada | No |