- Selectable lumens, CCT, and 0 to 45 degree rotatable optics
- Smooth aesthetics
- Heat and impact resistant PC lens
Your internet browser isn't supported.
AWPS75S-BZ
Specifications
Product Description
| Brand Name | Lumark |
| Family | AWP Arch Wall Pack |
| Description | Architectural Wall Pack Medium Smooth, 55-75W, 120-347V, PC 7, 900-11,200 Lms, Selectable CCT: 3000,4000,5000K, 80CRI, 0-45 degree forward throw, 50/60Hz Selectable Dusk-to Dawn via Button-type. |
Product Details
| Lamp Type | LED |
| UPC | 080083448401 |
| Amperage Rating | 0.21A at 347V |
| Color Temperature Max | 5000K |
| Mounting | Wall Mount |
| Voltage Rating | 120-347V |
| Wattage | 76W |
| Case Quantity | 2 |
| Pallet Quantity | 36 |
| Country of Origin | TH |
| ARRA | No |
Stocking Details
| Elk Grove Village, IL | No |
| Bloomington, CA | Yes |
| Cranbury, NJ | No |
| Irving, TX | No |
| Peachtree City, GA | Yes |
| Mississauga, ON, Canada | Yes |
| Calgary, AB, Canada | Yes |