- Emergency egress coverage of 25 feet to 60 feet
Your internet browser isn't supported.
Specifications
Product Description
| Brand Name | Sure-Lites |
| Family | SEL25 / SEL50 / SEL60 |
| Description | LED Emergency Light, 60 feet coverage, NiCad Battery, Black finish, 4 watt remote capacity |
Product Details
| Lamp Type | LED |
| UPC | 080083480951 |
| Amperage Rating | 03A/0.2A |
| Mounting | Ceiling/Wall Mount |
| Voltage Rating | 120 / 277V |
| Wattage | 1.8W |
| Product Weight | 1.7 |
| Case Quantity | 6 |
| Pallet Quantity | 270 |
| Country of Origin | VN |
| ARRA | No |
Stocking Details
| Elk Grove Village, IL | No |
| Bloomington, CA | No |
| Cranbury, NJ | No |
| Irving, TX | No |
| Peachtree City, GA | Yes |
| Mississauga, ON, Canada | No |
| Calgary, AB, Canada | No |