- Die-cast aluminum housing, driver compartment and driver door
- Standard 4000K CCT, minimum 70 CRI
- 120-277V
Your internet browser isn't supported.
NFFLD-L-C100-S
Specifications
Product Description
| Brand Name | Lumark |
| Family | Night Falcon Series |
| Description | Night Falcon Large, 4000K, 120-277V, Sliptfitter, Carbon Bronze |
Product Details
| Lamp Type | LED |
| UPC | 080083800889 |
| Amperage Rating | 0.91A at 277V |
| Color Temperature Max | 4000K |
| Mounting | Slipfitter |
| Mounting Options - Flood | Slipfitter |
| Range of Motion | N/A |
| Voltage Rating | 120-277V |
| Wattage | 252W |
| Product Weight | 48.0 |
| Case Quantity | 1 |
| Pallet Quantity | 16 |
| Country of Origin | MX |
| ARRA | No |
| Dimensional Data | 6x6 |
Stocking Details
| Elk Grove Village, IL | No |
| Bloomington, CA | No |
| Cranbury, NJ | No |
| Irving, TX | Yes |
| Peachtree City, GA | Yes |
| Mississauga, ON, Canada | Yes |
| Calgary, AB, Canada | Yes |