XAS180-SFPM-BK
  • 4 selectable wattage levels - Up to 46K lumen output
  • 3 selectable color temperatures (3000K-4000K-5000K)
  • 3 selectable distributions (T3-T4-T5)
  • 180W
  • Black Finish
  • Included with fixture: 3 pin twistlock photocell and 2 mounts (slipfitter and pole) with each fixture
XAS180-SFPM-BK
XAS180-SFPM-BK
Resources
Specifications
Product Description
Brand Name Lumark
Family XAS All-Selectable Area Site
Description 180W, Slipfitter & Pole Mount Arm, 120-347V, Selectable CCT: 3000, 4000, 5000K / 80CRI, Distribution: T3, T4, T5, 3 pin twistlock photocell, Black
Product Details
Lamp Type LED
UPC 080083458745
Amperage Rating 0.51A at 347V
Color Temperature Max 5000K
Mounting Wall/Pole Mount
Voltage Rating 120-347V
Wattage 180W